+90 (392) 228 96 88 | Yzb. Tekin Yurdabak Caddesi No:8 A/B Lefkoşa / K.K.T.C.

Facebook Bizi Gerdi!

Facebook Bizi Gerdi!

Facebook’ta popüler olmanın, eş bulmanın yolunu arayanlar profil fotoğraflarına özel bir önem veriyorlar.

Hindistan’da yayınlanan bir rapor 20 ve 30′lu yaşlarındaki birçok kullanıcının daha iyi bir profil fotoğrafı için bıçak altına yattığını ortaya koydu.

Doğrudan Facebook için estetik cerrahi geçiren kişilerle yapılan söyleşileri içeren bir video da Vocativ tarafından yayınlandı.

Ameliyatlar çoğunlukla yüz gerdirme, çene ve burunla ilgili operasyonlar.

“Facebook Yüz Gerdirmesi” takma adıyla anılan bu operasyonlarla ilgili konuşan Estetik Cerrahı Dr. anip Dhir, lazerle yapılan operasyonlar ve kimyasal peeling işleminin ortalama 500 dolara, çeneyle ilgili operasyonların ise 2 bin dolar civarında olduğunu açıkladı.

Dr. Dhir en popüler ameliyatların çeneyle ilgili olduğunu da sözlerine ekledi.

Operasyonlarla ilgilenen Facebook kullanıcılarından Jasmeet Singh liposuction yaptırmak istediğini çünkü Facebook’ta daha ince görünmeyi arzuladığını söyledi. Singh, sosyal medyayı bir eş bulmak için kullandığını vurguladı.

Singh, “Eğer Facebook’ta iyi gözükmezsen nasıl insanlarla bağlantı kuracaksın” derken bir başka kullanıcı ise lazer cerrahisiyle evlenme potansiyelini artırdığını belirtti.

Merak edilen bir konu ise neden ameliyat olmaktansa Photoshop kullanarak fotoğraflarda rötuş yapılmadığı.

Dr. Dhir birçok Facebook kullanıcısının sosyal medyada ciddi amaçlara sahip olduğunu bu yüzden onları olmadıkları gibi gösteren fotoğraflar kullanmaktansa olmak istedikleri kişiye dönüşmeyi tercih ettiklerini belirtti.

Dhir insanların sosyal medyadaki ilişkilerini sanallıktan gerçek hayata taşımak istediklerini de vurguladı.

0 Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.