+90 (392) 228 96 88 | Yzb. Tekin Yurdabak Caddesi No:8 A/B Lefkoşa / K.K.T.C.

Kıbrıs Seo

Kıbrıs Seo

SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Seo çalışmasına başlandığında ne kadar sürede ilerleme sağlanır?

Her sektörün ve anahtar kelimenin rekabeti farklı  düzeydedir. Bu sebeple her sektördeki ilerleme hızları ve sıralama güncellemeleri sektörün dinamiklerine göre değişkenlik göstermektedir. Bunların dışında yapılan çalışmalarda, site içi seo düzenlemeleri, Google botlarının siteyi bir sonraki ziyareti sonrasında etkisini göstermeye başlayacaktır. Bu süre yine sitenin aktifliğine bağlı olarak indexlenme hızıyla değişmekte ve ortalama 3 – 4 gün almaktadır. Site dışı seo çalışmalarında ise, uygulanan tekniğe bağlı olarak etkisi 2 – 3 haftada görülmeye başlanır. Ancak Google çalışmaların doğal olduğuna kanaat getirmesi için istikrarlı bir çalışma olup olmadığına bakmaktadır. Bu sebeple en verimli ilerlemeyi ortalama 2 ayda görmekteyiz.

SEO Çalışmalarında neler yer almaktadır?

Çalışmalarımızı, önem sırası gözetmeksizin ele alacak olursak;

1.     SEO çalışması öncesi, rakip analizleri yapılır. Üst sıralara çıkmak için, rakiplerinizden daha iyi olmak zorunda olduğunuzu biliyoruz.

2.     Sitenizin Google gözünde yeri tespit edilir. Site içi SEO çalışmaları yapılarak, Google’a sitenizden istediğini maksimum seviyede vermeye çalışırız. Site içi Seo çalışmaları, link analizinden kod optimizasyonuna kadar birçok çalışmayı içermektedir.

3.     Özgün içerik gibi site içi işleyişinizde Google’ın hoşuna gitmeyecek durumların analizini yapar, düzeltilmesini sağlarız.

4.     Profesyonel bakış açımızı, amatör ruhumuzla birleştirerek, bir ziyaretçinin sitenizden neler beklediğini saptar, o yönde ilerleriz. Yaptığımız çalışmaların en doğal ve kalıcı olanı, ziyaretçilerin memnun kalmasından ve siteniz üzerinde geçirdiği süreden geçmektedir.

5.     Dış Seo çalışmaları. Her ne kadar Google Güncellemeleri’nden sonra DIŞ SEO çalışmaları farklılık gösterse de sitenizi yukarıya taşıyacak en önemli etkenlerin başında gelir. Kaliteli ve özgün sitelerdetanıtımınız ve backlink çalışmaları yapılmaktadır.

6.     Dizin KayıtlarıYine Dış SEO çalışmalarından birisi olan dizin çalışması ile, siteniz arama motorlarının saygı duyduğu dizinlere eklenir ve organik ziyaretçi trafiği sağlanır.

7.     Sosyal Medya ÇalışmalarıFacebokTwitterInstagram ve Linkedin gibi sosyal medya platformlarında eğer yoksa sayfalarınız oluşturulup, paylaşım yapılması sağlanmaktadır. Facebook ve Twitter’da otomatik paylaşım yapılarak ziyaretçilerin siteye çekilmesi sağlanmaktadır.

8.     Google  Adwords, yaptığımız çalışmaların zaman içerisindeki yükselişini, kısa vadede başarıya dönüştürmektedir. Birçok anahtar kelimenizde ilk sıralarda sponsor bağlantılı olarak çıkarsınız. Adwords çalışmalarındaki bütçe, firma yetkilileri ile kararlaştırılıp belirlenmektedir.

9.     Alexa Ranking, tüm dünyada olduğu gibi reklam verenlerin gözünde en önemli kriterlerden biridir. Alexa Sıralamanız yaptığımız çalışmaların getirisi olarak yükselmektedir. Bu da potansiyel reklam verenlerin gözünde sizi rakiplerinizden bir adım öne itecektir.

10.     Video Backlink Çalışmaları. Youtube, Vimeo ve izlesene.com gibi video platformlarında sitenizin tanıtımı yapılarak, sitenize ziyaretçi akışının artması sağlanmaktadır.

11.     Yapılan SEO çalışmalarında, Google Penguen ve Panda Algoritmalarına uyumlu, spam çalışmalardan uzak işlemler gerçekleştirilmektedir.

12.     Sarpcom yukarıdaki maddelerin dışında; yıllardır uygulayıp başarısını kanıtladığı ekstra metodları müşterilerine sunmaktadır. Bu maddelerin açıklanmasını sektördeki otoriter yerini kaybetmemesi adına gizli tutmaktadır. Yapılan tüm çalışmalarımız kesinlikle doğaldır.

Kıbrıs Seo

17 Aralık 2014